برنامه غذایی هفتگی برای خانم های خانه دار

یکی از دغدغه های بسیاری از خانم های خانه دار و حتی آقایونی که مجرد زندگی می کنند این است که امروز چی درست کنم؟ در اینجا برنامه هفتگی شامل غذاهای ساده و مورد پسند اکثر افراد را ارائه  می کنم، به طوری که هر پنج شنبه یک برنامه غذایی جدید برای هفته آینده معرفی می کنم. طرز تهیه این خوراک ها را نیز برایتان در زیر همان جدول برنامه هفتگی می نویسم. و لازم می دانم که در مورد این خوراک ها نیز توضیح لازم و دستور پخت آنها را ارائه کنم. 

قبل از استفاده از جدول غذایی چند نکته ی مهم را یادآوری می کنم، حتماً مطالعه بفرمایید

1-     افرادی که نسبت به شیر حساسیت دارند و نمی توانند پروتئین شیر را تحمل کنند. در هفته در چند وعده ی غذایی ناهار یا شام، ماست یا دوغ میل کنند.

2-    نیازی نیست انواع صبحانه را در یک روز سر میز صبحانه بیاورید بلکه طبق برنامه غذایی، هر روز از یکی از آنها مصرف کنید. هم به صرفه تر و هم برای سلامتی مفید تر می باشد.

3-    می توانید به جای گوشت در خورش ها از آب استخوان قلم گوساله استفاده کنید. هر گاه در منزل گوشت ندارید می توانید از آب استخوان قلم نیز به جای گوشت استفاده کنید. هم مقوی است و هم به صرفه است. در انتها طرز استفاده از آب استخوان قلم را نیز برایتان می گویم.

4-    در خوراک هایی مثل کتلت، ماکارونی و کوفته می توانید همراه با گوشت چرخ کرده از سویا نیز استفاده کنید. یعنی 50 درصد گوشت چرخ کرده و 50 درصد سویا.

5-برنامه های هفتگی که در این سایت ارائه می شود حاوی غذاهای معمولی است که به سلیقه خودتان می توانید مواد آن را در برخی موارد تغییر دهید. 

قابل ذکر است که در بین وعده های غذاهای اصلی خوردن میوه، یا نوشیدن آب میوه ی طبیعی را فراموش نکنید. حتی الامکان از افراط در خوردن شیرینی و چربی ها خودداری کنید.

روش پخت آب استخوان قلم گوساله

از قصابی یک استخوان قلم گوساله بخرید و از او بخواهید که استخوان را به دو یا سه قسمت کند، زیرا که این استخوان بزرگ است و ممکن است در قابلمه شما جا نشود. در منزل استخوان را خوب بشویید و در یک قابلمه بزرگ آب فراوان بریزید و استخوان را با شعله خیلی ملایم از شب تا صبح بگذارید بپزد. درون این آب بهتر است یک یا دو پیاز درسته، چند تا برگ بو و مقداری زردچوبه بیاندازید تا طعم آن بهتر شود. پس از چند ساعت پخت بگذارید کمی ولرم شود. پیاز و برگ بو را از آن خارج کنید. این آب نباید یخ شود. وقتی ولرم شد تمام مغز استخوان را از درون استخوان در همان آب بریزید. این آب و مغز آن بسیار مقوی است و برای مفاصل بدن مفید می باشد. استخوان ها را از آب خارج کنید. و آب استخوان قلم را که ولرم شده در قالب های کوچک بریزید و بگذارید درون فریزر یخ بزند. این آب برای انواع آش، سوپ، خورش و حتی کته قابل استفاده است. 

می توانید دو قالب یخ مخصوص این کار بخرید و همیشه برای یخ زدن آب استخوان قلم از آن استفاده کنید. از ظروف کوچک پلاستیکی هم می توانید استفاده کنید.

صبحانه، ناهار و شام

هفته اول

روزهای هفته

صبحانه

ناهار

شام

شنبه

نان،کره و مربا، یک لیوان شیر، چای یا قهوه

چلو و خورش قورمه سبزی

کوکو سیب زمینی، یک کاسه ماست و سبزی خوردن

یکشنیه

نان، پنیر، سبزی یا گردو، چای یا قهوه

ماکارونی با عدس، سالاد  فصل

خوراک سینه مرغ با هویج و قارچ

دوشنبه

نان، نیمرو، یک لیوان شیر، چای یا قهوه

کلم پلو شیرازی، سالاد شیرازی

سالاد کاهو با سیب زمینی آب پز و لوبیا

سه شنبه

آش سبزی شیرازی یا حلیم، چای

میرزا قاسمی با نان و یک کاسه  ماست

گوشت چرخ کرده، سویا و قارچ

چهارشنبه

نان تست و تخم مرغ (فرنچ تست)، یک لیوان شیر، چای یا قهوه

چلو و خورش سیب زمینی

سوپ جو با شیر و خامه

پنجشنبه

نان، پنیر، سبزی یا گردو، چای یا قهوه

کتلت، ماست و سبزی خوردن

کشک و بادمجان، سالاد کاهو

جمعه

نان،کره و مربا، یک لیوان شیر، چای یا قهوه

لوبیا پلو شیرازی و مرغ و سالاد شیرازی

چیپس و پنیر و سالاد فصل

برنامه غذایی   ,آب ,یک ,استفاده ,قلم ,چای ,    ,استخوان قلم ,چای یا ,می توانید ,یا قهوهمنبع

برنامه غذایی هفته سوم

چگونه دندان خود را سفید نگه داریم

راز سلامتی با سیر

برنامه غذایی هفته دوم

برنامه غذایی هفته اول

برنامه غذایی هفته چهارم

برنامه غذایی هفته پنجم

مشخصات

آخرین جستجو ها

انواع طرح توجیهی سرمایه گذاری معرفی کالا تن زیبا سایت تفریحی و سرگرمی wwenews نوآوران پارس بارونه كمپرسور فروشگاه اینترنتی نگین بلاگ بازاریابی دیجیتال